11 stycznia - wykład UTW (Kazimierz Kasprzak "Śladami Tadeusza Kościuszki - bohatera dwóch narodów"), otwarcie wystawy okolicznościowej

13 stycznia – 1 i 2 kolejka HALÓWKI

20 stycznia - 3 i 4 kolejka HALÓWKI

25 stycznia - wykład UTW (Ewa Gajewska "Święty Brat Albert")

26 stycznia - finisaż wystawy malarstwa Elżbiety Krakowiak (Stępnia 6)

28 stycznia - 5, 6 i 7 kolejka HALÓWKI

28 stycznia - udział zespołów śpiewaczych z Górki i Talczyna w Koncercie Kolęd i Pastorałek w Przytocznie

29 stycznia - 9 lutego - Akcja FERIE (29 I wyjazd do kina w Lubartowie, 30 I warsztaty tańca dawnego, 31 I zimowy turniej szachowy, 1 II zajęcia modelarskie, 2 II zajęcia teatralne, 5 II wyjazd do kina w Lubartowie, 6 II warsztaty ceramiczne, 7 II zajęcia szachowe, 8 II ognisko, 9 II zajęcia teatralne) 

8 lutego - wykład UTW (Bogdan Sozoniuk "Religie świata - Islam")

10 lutego – przegląd zespołów punkowych „WALENTYNKOWO PUNKOWO” z udziałem pięciu grup

13 lutego - XIX Ostatkowe Spotkania Zespołów Ludowych "KUSAKI 2018" z udziałem siedmiu grup śpiewaczych (Stępnia 6)

17 lutego - otwarcie wystawy "Poza realnością" Stowarzyszenia Twórczego PROWINCJA, koncert "Najpiękniejsze  pieśni i ballady Bułata Okudżawy" w wykonaniu zespołu PIRAMIDY (Stępnia 6)

22 lutego - wykład UTW (Kamila Wieczorek "Śladami Straussów")

3 marca - X Turniej Halowej Piłki Nożnej dla Gimnazjalistów o Puchar Dyrektora Domu Kultury z udziałem pięciu drużyn

8 marca – występ przedszkolaków dla słuchaczek UTW z okazji Dnia Kobiet

9 marca - otwarcie wystawy malarstwa Jacka Gałczyńskiego

11 marca - koncert z okazji Dnia Kobiet w wykonaniu Zespołu Artystycznego NADZIEJA (Stępnia 6)

17 marca - pomoc w organizacji XIX Międzywojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Ludowej im. Wacława Tuwalskiego w Woli Osowińskiej

18 marca -  udział zespołów z Talczyna i Górki w XV Powiatowym Koncercie Pieśni Wielkopostnych w Krępie

18 marca – udział grup tanecznych DK w turnieju w Świdniku

22 marca - wykład UTW (Ewa Kowalik "Kiedy i komu należy się odszkodowanie i zadośćuczynienie")

24 marca - WIECZÓR TEATRALNY z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru: Teatr Panopticum z Lublina „Terapia” i Teatr Arteria z Lubartowa „Cafe Murder” (Stępnia 6)

25 marca - udział zespołów z Talczyna i Górki w XX Spotkaniach z Pieśnią i Tradycją Wielkopostną w Woli Osowińskiej (grupa z Talczyna zdobyła I miejsce w konkursie na tradycyjną palmę podlaską i wyróżnienie w konkursie na potraw wielkopostnych i wielkanocnych)

5 kwietnia - wykład UTW (Wioleta Zabielska i Marcin Czerniak "Jak działa słuch")

6 kwietnia – wyjazd słuchaczy UTW do Teatru Muzycznego w Lublinie na operetkę „Baron Cygański”

6 kwietnia - otwarcie wystawy fotografii Krzysztofa Saka i Dariusza Hankiewicza "...trzeci dzień stworzenia..." oraz recital Ryszarda Borkowskiego z towarzyszeniem Klary Kistelskiej

19 kwietnia - wykład UTW (Marta Pawlak "Garncarstwo")

29 kwietnia – jubileusz 30-lecia ludowego zespołu śpiewaczego z Talczyna

3 maja – obchody Święta Konstytucji

9 maja - miejsko-gminne eliminacje XXXVII Małego Konkursu Recytatorskiego z udziałem 40 recytatorów (Stępnia 6)

10 maja - wykład UTW (Kazimierz Szynkaruk "Indie - perła korony brytyjskiej")

16 maja - powiatowe eliminacje XXXVII Małego Konkursu Recytatorskiego z udziałem 37 recytatorów (Stępnia 6)

19 maja – Patriotyczna Noc Muzeów

24 maja- wykład UTW (Andrzej Skórski i Bartłomiej Martys "Polityka senioralna Unii Europejskiej")

26 maja – pomoc w organizacji rajdu rowerowego Radzyń-Kock-Radzyń

27 maja - udział zespołu z Talczyna w wojewódzkich eliminacjach Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Muzeum Wsi Lubelskiej

1 czerwca - otwarcie wystawy malarstwa Oleny Horhol "Droga do domu" (Stępnia 6)

2 czerwca – udział formacji ESTRELLAS w Lubartowskich Konfrontacjach Tanecznych

7 czerwca – przedstawienie „TYLKO...BĘDĄ TAŃCOWAŁY” w wykonaniu dziecięcej grupy tańca ludowego DK z okazji Dnia Mamy, Dnia Dziecka i Dnia Taty (Stępnia 6)

14 czerwca – wykład UTW (Zbigniew Smółko „O ostatnich bialskich Radziwiłłach”)

17-18 czerwca – wycieczka słuchaczy UTW na Podlasie

20 czerwca - otwarcie wystawy prac grupy plastycznej i ceramicznej DK, występ dziecięcej grupy tańca ludowego DK

21 czerwca - zakończenie roku akademickiego UTW

22-24 czerwca - udział zespołu z Talczyna w 52. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym (zespół zdobył III nagrodę)

24 czerwca – wyjazd dziecięcej grupy tańca ludowego DK na koncert dyplomowy instruktor Sylwii Dmowskiej na kierunku „Prowadzenie zespołów tanecznych – tańce polskie” Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego

24 czerwca – udział zespołu z Górki w festynie rodzinnym w Poizdowie

3 lipca  - zajęcia „Zabawy ludowe” (AKCJA LATO)

10 lipca – zajęcia „Stroje ludowe” (AKCJA LATO)

11 lipca - wyjazd do kina w Lubartowie na film "Odlotowy nielot" (AKCJA LATO)

16 lipca - zajęcia plastyczne (AKCJA LATO)

17 lipca - wyjazd do Muzeum Wsi Lubelskiej (AKCJA LATO)

18 lipca - wyjazd na basen w Radzyniu (AKCJA LATO)

23 lipca - zajęcia teatralne (AKCJA LATO)

24 lipca - zajęcia "Wianki" (AKCJA LATO)

25 lipca - wycieczka rowerowa (AKCJA LATO)

26-27 lipca - festiwal ŚLADAMI SINGERA (prezentacja twórczości Icchoka Baszewisa Singera i gazety festiwalowej „Sztukmistrz Kocki”, otwarcie wystawy „BYŁO MIASTO… Podróże przez zapomniany kontynent”, quest festiwalowy - bezobsługowa gra terenowa, „Gimpel Głupek” - spektakl teatralny w wykonaniu Howarda Rypp z Teatru Nephesh w Tel Avivie (Izrael) - spektakl prezentowany w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski, projekcja filmu dokumentalnego „Karski i władcy ludzkości” w reż. Sławomira Grunberga; widowisko „Przyjaciele Sztukmistrza”  spektakl plenerowy z muzyką na żywo i opowiadaniami Singera, lokalnymi legendami, z elementami cyrku, akrobatyki, tańca, teatru ognia, i happeningiem „Ulica Singera”. W spektaklu biorą udział artyści z Anglii, Chorwacji, Czech, Martyniki, Włoch i Polski)

28 lipca - otwarcie wystawy fotografii Krzysztofa Kuby Wawrzoska pt. "Obrazki" i mini recital Marty Pawlak (Stępnia 6)

31 lipca - zajęcia "Śpiew biały" (AKCJA LATO)

3 sierpnia – pokaz starych motocykli w ramach Mistrzostw Polski Motocykli Zabytkowych (rynek)

7 sierpnia – zajęcia z cyklu zabawy ludowe - „Wicie wieńca dożynkowego”  w Talczynie (AKCJA LATO)

8 sierpnia  – zajęcia plastyczne (AKCJA LATO)

13 sierpnia – wyjazd do kina w Radzyniu na film „INIEMAMOCNI 2” (AKCJA LATO)

14 sierpnia – zajęcia z cyklu zabawy ludowe - „Kuchnia” (AKCJA LATO)

18 sierpnia – DNI KOCKA: XIV Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej z udziałem 10 solistów i 3 zespołów

19 sierpnia – DNI KOCKA: dożynki gminno-parafialne i festyn miejski z udziałem m.in. zespołów ŁZY, MOOWMIJANEK, LATINO LOVERS i KEMAH

22 sierpnia – wycieczka rowerowa (AKCJA LATO)

23 sierpnia – zajęcia teatralne (AKCJA LATO)

24 sierpnia – wyjazd na basen do Radzynia (AKCJA LATO)

26 sierpnia udział delegacji z Kocka w dożynkach powiatowych w Lubartowie (zespół z Talczyna zdobył III nagrodę w konkursie na najpiękniejszy tradycyjny wieniec dożynkowy)

28 sierpnia  – zajęcia z cyklu zabawy ludowe „Tańce” (AKCJA LATO)

29 sierpnia – wyjazd na wycieczkę do Lublina - film "Książę Czaruś" w multikinie i zabawa w parku rozrywki "BOUNCE" (AKCJA LATO) 

30 sierpnia – historyczna gra z nagrodami w Muzeum Historii Kocka (AKCJA LATO)

7-9 września – udział zespołu z Talczyna w IV Turnieju Muzyków Prawdziwych w Filharmonii Szczecińskiej (grupa zdobyła wyróżnienie)

8 września – udział zespołu z Górki w XV Koncercie Pieśni Maryjnej w Ostrówku

17 września – 19 października – wystawa malarstwa Piotra Tymochowicza „Obrazy dawne”

 

 

 

 

 

 

 

Licznik odwiedzin: 102809