11 stycznia - wykład UTW (Kazimierz Kasprzak "Śladami Tadeusza Kościuszki - bohatera dwóch narodów"), otwarcie wystawy okolicznościowej

13 stycznia – 1 i 2 kolejka HALÓWKI

20 stycznia - 3 i 4 kolejka HALÓWKI

25 stycznia - wykład UTW (Ewa Gajewska "Święty Brat Albert")

26 stycznia - finisaż wystawy malarstwa Elżbiety Krakowiak (ul.Stępnia 6, współorganizacja z MGBP)

28 stycznia - 5, 6 i 7 kolejka HALÓWKI

28 stycznia - udział zespołów śpiewaczych z Górki i Talczyna w Koncercie Kolęd i Pastorałek w Przytocznie

29 stycznia-9 lutego - Akcja FERIE (29 I wyjazd do kina w Lubartowie, 30 I warsztaty tańca dawnego, 31 I zimowy turniej szachowy, 1 II zajęcia modelarskie, 2 II zajęcia teatralne, 5 II wyjazd do kina w Lubartowie, 6 II warsztaty ceramiczne, 7 II zajęcia szachowe, 8 II ognisko, 9 II zajęcia teatralne)

8 lutego - wykład UTW (Bogdan Sozoniuk "Religie świata - Islam")

10 lutego – przegląd zespołów punkowych „WALENTYNKOWO PUNKOWO” z udziałem pięciu grup

13 lutego - XIX Ostatkowe Spotkania Zespołów Ludowych "KUSAKI 2018" z udziałem siedmiu grup śpiewaczych (ul.Stępnia 6, współorganizacja z MGBP)

17 lutego - otwarcie wystawy "Poza realnością" Stowarzyszenia Twórczego PROWINCJA, koncert "Najpiękniejsze  pieśni i ballady Bułata Okudżawy" w wykonaniu zespołu PIRAMIDY (ul.Stępnia 6, współorganizacja z MGBP)

22 lutego - wykład UTW (Kamila Wieczorek "Śladami Straussów")

3 marca - X Turniej Halowej Piłki Nożnej dla Gimnazjalistów o Puchar Dyrektora Domu Kultury z udziałem pięciu drużyn

8 marca – występ przedszkolaków dla słuchaczek UTW z okazji Dnia Kobiet

9 marca - otwarcie wystawy malarstwa Jacka Gałczyńskiego

11 marca - koncert z okazji Dnia Kobiet w wykonaniu Zespołu Artystycznego NADZIEJA (ul.Stępnia 6, współorganizacja z MGBP)

17 marca - pomoc w organizacji XIX Międzywojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Ludowej im. Wacława Tuwalskiego w Woli Osowińskiej

18 marca - udział zespołów z Talczyna i Górki w XV Powiatowym Koncercie Pieśni Wielkopostnych w Krępie

18 marca – udział grup tanecznych DK w turnieju w Świdniku

22 marca - wykład UTW (Ewa Kowalik "Kiedy i komu należy się odszkodowanie i zadośćuczynienie")

24 marca - WIECZÓR TEATRALNY z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru: Teatr Panopticum z Lublina „Terapia” i Teatr Arteria z Lubartowa „Cafe Murder” (ul.Stępnia 6, współorganizacja z MGBP)

5 kwietnia - wykład UTW (Wioleta Zabielska i Marcin Czerniak "Jak działa słuch")

6 kwietnia – wyjazd słuchaczy UTW do Teatru Muzycznego w Lublinie na operetkę „Baron Cygański”

6 kwietnia - otwarcie wystawy fotografii Krzysztofa Saka i Dariusza Hankiewicza "...trzeci dzień stworzenia..." oraz recital Ryszarda Borkowskiego z towarzyszeniem Klary Kistelskiej (ul. Stępnia 6, współorganizacja z MGBP)

19 kwietnia - wykład UTW (Marta Pawlak "Garncarstwo")