11 stycznia - wykład UTW (Kazimierz Kasprzak "Śladami Tadeusza Kościuszki - bohatera dwóch narodów"), otwarcie wystawy okolicznościowej

13 stycznia – 1 i 2 kolejka HALÓWKI

20 stycznia - 3 i 4 kolejka HALÓWKI

25 stycznia - wykład UTW (Ewa Gajewska "Święty Brat Albert")

26 stycznia - finisaż wystawy malarstwa Elżbiety Krakowiak (ul.Stępnia 6, współorganizacja z MGBP)

28 stycznia - 5, 6 i 7 kolejka HALÓWKI

28 stycznia - udział zespołów śpiewaczych z Górki i Talczyna w Koncercie Kolęd i Pastorałek w Przytocznie

29 stycznia-9 lutego - Akcja FERIE (29 I wyjazd do kina w Lubartowie, 30 I warsztaty tańca dawnego, 31 I zimowy turniej szachowy, 1 II zajęcia modelarskie, 2 II zajęcia teatralne, 5 II wyjazd do kina w Lubartowie, 6 II warsztaty ceramiczne, 7 II zajęcia szachowe, 8 II ognisko, 9 II zajęcia teatralne)

8 lutego - wykład UTW (Bogdan Sozoniuk "Religie świata - Islam")

10 lutego – przegląd zespołów punkowych „WALENTYNKOWO PUNKOWO” z udziałem pięciu grup

13 lutego - XIX Ostatkowe Spotkania Zespołów Ludowych "KUSAKI 2018" z udziałem siedmiu grup śpiewaczych (ul.Stępnia 6, współorganizacja z MGBP)

17 lutego - otwarcie wystawy "Poza realnością" Stowarzyszenia Twórczego PROWINCJA, koncert "Najpiękniejsze  pieśni i ballady Bułata Okudżawy" w wykonaniu zespołu PIRAMIDY (ul.Stępnia 6, współorganizacja z MGBP)

22 lutego - wykład UTW (Kamila Wieczorek "Śladami Straussów")

3 marca - X Turniej Halowej Piłki Nożnej dla Gimnazjalistów o Puchar Dyrektora Domu Kultury z udziałem pięciu drużyn

8 marca – występ przedszkolaków dla słuchaczek UTW z okazji Dnia Kobiet

9 marca - otwarcie wystawy malarstwa Jacka Gałczyńskiego

11 marca - koncert z okazji Dnia Kobiet w wykonaniu Zespołu Artystycznego NADZIEJA (ul.Stępnia 6, współorganizacja z MGBP)

17 marca - pomoc w organizacji XIX Międzywojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Ludowej im. Wacława Tuwalskiego w Woli Osowińskiej

18 marca - udział zespołów z Talczyna i Górki w XV Powiatowym Koncercie Pieśni Wielkopostnych w Krępie

18 marca – udział grup tanecznych DK w turnieju w Świdniku

22 marca - wykład UTW (Ewa Kowalik "Kiedy i komu należy się odszkodowanie i zadośćuczynienie")

24 marca - WIECZÓR TEATRALNY z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru: Teatr Panopticum z Lublina „Terapia” i Teatr Arteria z Lubartowa „Cafe Murder” (ul.Stępnia 6, współorganizacja z MGBP)

5 kwietnia - wykład UTW (Wioleta Zabielska i Marcin Czerniak "Jak działa słuch")

6 kwietnia – wyjazd słuchaczy UTW do Teatru Muzycznego w Lublinie na operetkę „Baron Cygański”

6 kwietnia - otwarcie wystawy fotografii Krzysztofa Saka i Dariusza Hankiewicza "...trzeci dzień stworzenia..." oraz recital Ryszarda Borkowskiego z towarzyszeniem Klary Kistelskiej (ul. Stępnia 6, współorganizacja z MGBP)

19 kwietnia - wykład UTW (Marta Pawlak "Garncarstwo")

29 kwietnia – jubileusz 30-lecia ludowego zespołu śpiewaczego z Talczyna

3 maja - obchody Święta Konstytucji

9 maja - miejsko-gminne eliminacje XXXVII Małego Konkursu Recytatorskiego z udziałem 40 recytatorów (Stępnia 6, współorganizacja z MGBP)

10 maja - wykład UTW (Kazimierz Szynkaruk "Indie - perła korony brytyjskiej")

16 maja - powiatowe eliminacje XXXVII Małego Konkursu Recytatorskiego z udziałem 37 recytatorów (Stępnia 6, współorganizacja z MGBP)

19 maja - Patriotyczna Noc Muzeów (Stępnia 6, współorganizacja z MGBP)

24 maja - wykład UTW (Andrzej Skórski i Bartłomiej Martys "Polityka senioralna Unii Europejskiej")

26 maja - pomoc w organizacji rajdu rowerowego Radzyń-Kock-Radzyń

27 maja - udział zespołu z Talczyna w wojewódzkich eliminacjach Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Muzeum Wsi Lubelskiej

1 czerwca - otwarcie wystawy malarstwa Oleny Horhol "Droga do domu" (Stępnia 6, współorganizacja z MGBP)

2 czerwca – udział formacji ESTRELLAS w Lubartowskich Konfrontacjach Tanecznych

7 czerwca – przedstawienie „TYLKO...BĘDĄ TAŃCOWAŁY” w wykonaniu dziecięcej grupy tańca ludowego DK z okazji Dnia Mamy, Dnia Dziecka i Dnia Taty (Stępnia 6, współorganizacja z MGBP)

14 czerwca – wykład UTW (Zbigniew Smółko „O ostatnich bialskich Radziwiłłach”)

17-18 czerwca – wycieczka słuchaczy UTW na Podlasie

20 czerwca - otwarcie wystawy prac grupy plastycznej i ceramicznej DK, występ dziecięcej grupy tańca ludowego DK

21 czerwca - zakończenie roku akademickiego UTW

22-24 czerwca - udział zespołu z Talczyna w 52. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym (zespół zdobył III nagrodę)

24 czerwca – udział zespołu z Górki w festynie rodzinnym w Poizdowie

3 lipca  - zajęcia „Zabawy ludowe” (AKCJA LATO)

10 lipca – zajęcia „Stroje ludowe” (AKCJA LATO)

11 lipca - wyjazd do kina w Lubartowie na film "Odlotowy nielot" (AKCJA LATO)

16 lipca - zajęcia plastyczne (AKCJA LATO)

17 lipca - wyjazd do Muzeum Wsi Lubelskiej (AKCJA LATO)

18 lipca - wyjazd na basen w Radzyniu (AKCJA LATO)