4 stycznia - widowisko muzyczne "NASZE BETLEJEM" w wykonaniu zespołu NADZIEJA

6 stycznia – ORSZAK TRZECH KRÓLI prowadzony przez zespół NADZIEJA

9 stycznia - wieczór poetycko-muzyczny "Satyra w karnawałowych rytmach" w wykonaniu Romana Pudelskiego

10 stycznia - trzecia kolejka KOCKIEJ HALÓWKI

15 stycznia - wykład UTW: Paweł Hapka "Obraz Wielkiej Smuty w kinematografii"

17 stycznia - czwarta kolejka KOCKIEJ HALÓWKI

22 stycznia - wykład UTW: Marek Murawa "Boże Narodzenie w muzyce klasycznej" (oraz koncert w wykonaniu Katarzyny Sałacińskiej i Marka Murawy)

24 stycznia - piąta kolejka KOCKIEJ HALÓWKI

29 stycznia - wyjazd słuchaczy UTW do Muzeum Powstania Warszawskiego i na spektakl "Trzeba zabić starszą panią" w "OCH-TEATRZE"

31 stycznia - szósta kolejka KOCKIEJ HALÓWKI

1 lutego - IX halowy turniej piłki nożnej seniorów O PUCHAR BURMISTRZA KOCKA z udziałem ośmiu drużyn

2-13 lutego - akcja "FERIE 2015" dla dzieci ze szkół podstawowych spędzających zimowe wakacje w domu

7 lutego - siódma kolejka KOCKIEJ HALÓWKI

12 lutego - wykład UTW: Jakub Szymański "Kuba - perła Karaibów"

13 lutego od 10.00 - feryjny turniej halowej piłki nożnej klas 4-6 z udziałem pięciu drużyn

13 lutego - wieczór poetycko-muzyczny Romana Pudelskiego z cyklu "Spotkania przy samowarze" pt. "Dawnych Kresów czar"

14 lutego – ósma kolejka KOCKIEJ HALÓWKI

14 lutego - koncert WALENTYNKOWO PUNKOWO z udziałem zespołów PRZECIW (Lublin), FULL OLDSCHOOL BEJBI (Lubartów) i PSYCHO SKŁAD (Kock)

15 lutego - dziewiąta (ostatnia) kolejka KOCKIEJ HALÓWKI

17 lutego - XVI Kusakowe Spotkania Zespołów Ludowych "KUSAKI 2015" z udziałem siedmiu zespołów śpiewaczych

26 lutego - wykład UTW: Jakub Hapka "Pan Tadeusz - arcydzieło i jego ekranizacje"

27 lutego - wernisaż fotografii Grażyny Hankiewicz "Streets of London", recital Katarzyny Sałacińskiej i Marka Murawy pt. "Strangers in the night" 

28 lutego - VII turniej halowej piłki nożnej dla gimnazjalistów O PUCHAR DYREKTORA DOMU KULTURY z udziałem czterech drużyn

28 lutego - warsztat fotograficzny dla młodzieży i dorosłych „Przeszłość, teraźniejszość, przyszłość widziana przez obiektyw aparatu” prowadzony przez Tal Schwarz z Izraela w ramach projektu „Śladami Singera”

6 marca - wieczór poetycko-muzyczny Romana Pudelskiego z cyklu "Spotkania przy samowarze" pt. "Kock - miasto pogodne"

7 marca - turniej halowej piłki nożnej w kategorii orlik starszy O PUCHAR BURMISTRZA KOCKA z udziałem sześciu drużyn

11 marca - spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego ("Truman Show" Petera Weira)

12 marca - wykład UTW: Witold Dąbrowski "Śladami Singera"

14 marca - otwarte spotkanie poświęcone technologii drukarek 3D do ceramiki

20 marca - otwarcie wystawy Stowarzyszenia Twórczego "PROWINCJA", recital Weroniki Maciejewskiej z towarzyszeniem Wojciecha Gila

22 marca - udział zespołu z Talczyna w XII Powiatowym Koncercie Pieśni Wielkopostnych w Jeziorzanach

25 marca - spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego ("Układ zamknięty" Ryszarda Bugajskiego)

26 marca - wycieczka słuchaczy UTW do Czemiernik

29 marca - świąteczny kiermasz rękodzieła (plac Anny Jabłonowskiej)

29 marca - udział zespołów z Talczyna i Górki w XVII Spotkaniach z Pieśnią i Tradycją Wielkopostną w Borkach (obie grupy zdobyły nagrody w konkursie na najpiękniejszą palmę, grupa z Talczyna zdobyła także nagrodę za najlepszą tradycyjną potrawę wielkopostną i wielkanocną)

31 marca – spotkanie warsztatowe projektu „Śladami Singera”

10 kwietnia - powiatowe eliminacje IX Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla Gimnazjalistów "Przebudzeni do życia"

15 kwietnia - spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego ("Ida" Pawła Pawlikowskiego)

16 kwietnia - "BLIŻEJ CHOPINA - Kock 2015"

24 kwietnia - otwarcie wystawy malarstwa, rysunku i grafiki Olgi Michalskiej pt. "Jawa, marzenie i sen" oraz recital Aleksandry Warpas z towarzyszeniem Wojciecha Gila

25 kwietnia - udział grupy tanecznej Domu Kultury w Konkursie Grup i Formacji Tanecznych w Wysokiem

30 kwietnia - wykład UTW: Igor Strojecki "Leon Barszczewski - fotograf XIX-wiecznej Samarkandy", otwarcie wystawy poświęconej Barszczewskiemu 

30 kwietnia - wieczór poetycko-muzyczny Romana Pudelskiego z cyklu "Spotkania przy samowarze" pt. "Wiosna - głos duszy"

3 maja –  uroczyste obchody Święta Konstytucji z występem zespołu NADZIEJA i uczniów ZS oraz LO (na rynku)

6 maja - miejsko-gminne eliminacje 34. Małego Konkursu Recytatorskiego z udziałem 44 recytatorów

7 maja - wykład UTW: Jakub Jakubowski "O kawie wszystko prawie"

9 maja - spotkanie warsztatowe projektu "Śladami Singera" z Tomaszem DOLAREM Dymkiem (warsztaty rapowe)

13 maja - powiatowe eliminacje 34. Małego Konkursu Recytatorskiego z udziałem 31 recytatorów

13 maja - widowisko "WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ" w wykonaniu zespołu NADZIEJA w Sali Kongresowej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

15 maja - otwarcie wystawy fotografii Adama Krasuskiego pt. "NASZ DOM" oraz wystawy prac plastycznych mieszkańców "Domu nad stawami" DPS w Siedlcach, recital piosenek przedwojennych w wykonaniu Katarzyny Sałacińskiej-Murawy i Marka Murawy

17 maja - udział zespołów z Talczyna i Górki Kockiej w X Koncercie Pieśni Maryjnej w Ostrowie Lubelskim

17 maja - wieczór słowno-muzyczny w hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II w wykonaniu Piotra Filipka i Romana Pudelskiego

21 maja - wykład UTW: Anna Musikowska "Malownicza Rumunia"

31 maja - udział zespołu z Górki Kockiej w powiatowych i wojewódzkich eliminacjach 49. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Muzeum Wsi Lubelskiej

2 czerwca - Taneczny Dzień Dziecka i Mamy w hali widowiskowo-sportowej w wykonaniu grup instruktorskich Domu Kultury pod kierunkiem instruktor Mileny Domino

9 czerwca - wycieczka słuchaczy UTW do Radzynia na jubileusz 10-lecia radzyńskiej filii UTW

11 czerwca - wykład UTW: Arkadiusz Strojek "O partiach politycznych inaczej"

12-14 czerwca - wycieczka słuchaczy UTW do Zamościa i na Roztocze

14 czerwca - udział formacji tanecznych Domu Kultury w VII Spotkaniach z Pieśnią i Tradycją Weselną w Woli Osowińskiej

16 czerwca - udział formacji tanecznej "ESTRELLAS" w I Otwartym Międzyszkolnym Turnieju Tańca Nowoczesnego w Łukowie (grupa zdobyła III nagrodę)

17 czerwca - występ Magdy Dudkiewicz i Piotra Filipka podczas uroczystości jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego w Urzędzie Miejskim

18 czerwca - zakończenie roku akademickiego UTW

19 czerwca - otwarcie wystawy fotografii Michała Sierpienia pt. "AKT MACIERZYŃSTWA", recital Marka Andrzejewskiego z Lubelskiej Federacji Bardów

24 czerwca - spotkanie warsztatowe projektu "Śladami Singera" z Tomaszem DOLAREM Dymkiem (warsztaty rapowe)

26 czerwca - wieczór literacko-muzyczny Romana Pudelskiego i Piotra Filipka z cyklu "Spotkania przy samowarze" pt. "KRAJOBRAZY"

27-28 czerwca - DNI KOCKA (rodzinny festyn rekreacyjny „SOBÓTKA”: olimpiada przedszkolaków, kule BUMPER BALL, gra miejska, pokazy i konkursy GRH 8ppleg., występy zespołów z Górki i Talczyna, koncert zespołu rockowego DESIRE; festyn PERŁOWE LATO, wystąpili: przedszkolaki, formacje taneczne Domu Kultury, Grzegorz Fijałkowski, zespoły OAZA RECORDS, 4EVER, EXTRA MOCNI,  NEWS, FASTER; dyskoteka, sztuczne ognie)

8 lipca - spotkanie warsztatowe projektu "Śladami Singera" z Tomaszem DOLAREM Dymkiem (warsztaty rapowe) 

9 - 10 lipca - festiwal "ŚLADAMI SINGERA"

(Spotkania warsztatowe: bębniarskie, tańca nowoczesnego, wokalne muzyki tradycyjnej, budowa słów – gra z użyciem alfabetu hebrajskiego i łacińskiego, cyrkowe, improwizacji teatralnej, muzyczne, break dance, beatbox, iluzji, kostiumu i makijażu, kulinarne – robimy humus; „Artyści dla Singera” – widowisko artystyczne, a w nim muzyka na żywo, teatr uliczny, taniec nowoczesny, break dance, beatbox, pokazy cyrkowe, pokazy iluzji, fire show, happening “Ulica Singera”. W programie udział wzięli artyści z Czech, Grecji, Izraela, Łotwy, Niemiec, Polski, Rumunii, Senegalu.)

13 lipca - 14 sierpnia - AKCJA LATO dla dzieci spędzających wakacje w domu (wycieczki: 29 lipca, 6 i 14 sierpnia)

20 – 25 lipca - „Wakacje z muzyką” zespołu NADZIEJA w Poznaniu

26 lipca – występ Magdaleny Dudkiewicz i Piotra Filipka na jubileuszu OSP w Zakalewie

26 sierpnia – udział zespołu z Talczyna w XII Koncercie Pieśni Maryjnej w Ostrówku

29 sierpnia - udział zespołu NADZIEJA w XXII Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej HOSANNA FESTIVAL w Siedlcach 

30 sierpnia - dożynki gminno-parafialne z udziałem m.in. zespołu „TALKING BROTHERS” i „HITANO LA FLAMENCO”

5 września – pomoc w organizacji IV serii XXIX Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego po Ziemi Lubartowskiej

6 września – udział delegacji z Kocka w dożynkach powiatowych w Lubartowie (wieniec z gminy Kock wykonany przez zespół z Talczyna zdobył III nagrodę w kategorii wieńców tradycyjnych), w części artystycznej wystąpił zespół NADZIEJA

12 września - koncert punkowy na stadionie miejskim "POGO NA BETONIE" z udziałem zespołów "FULL OLDSCHOOL BEJBI" (Lubartów), "BUNT" (Garwolin), "BIMBEER" (Lubartów), "NOCNE ŻULE" (Lublin)

13 września - XII Koncert Muzyki Chrześcijańskiej "CZAS UWIELBIENIA"

18 września – otwarcie wystawy rysunku i malarstwa Anny Celińskiej – Banaszek pt. „Lublin Hartwiga i mój”, recital ballad Leonarda Cohena w wykonaniu Kuby Michalskiego

27 września -  udział zespołu z Talczyna w Jesiennych Spotkaniach z Folklorem „DOKOPINY 2015” w Olszewnicy

30 września - przesłuchania konkursowe XI Festiwalu Pieśni Patriotycznej z udziałem 43 wykonawców

3 października - koncert laureatów XI Festiwalu Pieśni Patriotycznej z udziałem 13 wykonawców w ramach obchodów 76. rocznicy Bitwy pod Kockiem

4 października - koncert wojskowej orkiestry dętej z Radomia w ramach obchodów 76. rocznicy Bitwy pod Kockiem

12 października - początek roku akademickiego UTW, wykład Małgorzaty Stanowskiej "Prof. Halina Szwarc - twórczyni Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Polsce"

16 października - wieczór literacko-muzyczny w hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II w wykonaniu Romana Pudelskiego i Piotra Filipka

29 października - wykład UTW (projekcja spektaklu Teatru TV "Doktor Halina" o prof. Halinie Szwarc)

11 listopada - program słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów ZS w Poizdowie z okazji Święta Niepodległości

12 listopada - wykład UTW (Joanna Krauze „Państwo (nie tylko) Żydowskie. Różnorodność kulturowa Izraela”).

15 listopada – udział zespołu z Talczyna w V Koncercie Pieśni Patriotycznej w Ostrowie Lubelskim

20 listopada - otwarcie wystawy fotografii Jarosława Kurzawy pt. "Krajobrazy", występ Tomka Radomyskiego oraz Jolanty i Piotra Stawowy

22 listopada - udział zespołu NADZIEJA w I Dekanalnym Przeglądzie Piosenki Religijnej w Poizdowie

26 listopada – wykład UTW (Jacek Pożarowszczyk: „Cud nad Wisłą. Cud nad Wieprzem.”)

27 listopada – wycieczka słuchaczy UTW do Kozłówki

5 grudnia - pierwsza kolejka KOCKIEJ HALÓWKI 

9 grudnia – wyjazd słuchaczy UTW na spektakl „Pani Bovary” w Teatrze Osterwy w Lublinie

10 grudnia - wykład UTW (Zbigniew Smółko: "Prawosławie")

11 grudnia - otwarcie wystawy malarstwa Zofii Leszczyńskiej "Ptaki i kwiaty" oraz recital piosenki poetyckiej w wykonaniu Grzegorza Paczkowskiego

12 grudnia - druga kolejka KOCKIEJ HALÓWKI

19 grudnia - trzecia kolejka KOCKIEJ HALÓWKI

 

 

 

Licznik odwiedzin: 87476