6 stycznia – koncert kolęd w kościele parafialnym w wykonaniu wokalistów i instrumentalistów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Lublinie oraz zespołu „Nadzieja”

7 stycznia – wykład Uniwersytetu Trzeciego Wieku (Kamil Zydlewski: „Wojskowa Izba Pamięci w Kocku”)

17 stycznia – występ klasy integracyjnej Zespołu Szkół w Okrzei

19 stycznia – koncert zespołu „FEDERACJA” pt. „Klechdy lubelskie” dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych miasta i gminy Kock w hali Zespołu Szkół

21 stycznia – wykład UTW (Dariusz Gałan: „O kolędach i kolędowaniu”)

22 stycznia – koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka w wykonaniu uczniów klas akordeonu i gitary Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Radzyniu

24 stycznia – koncert patriotyczny w kościele parafialnym z okazji 147. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego w wykonaniu zespołu „Nadzieja” i Piotra Selima

31 stycznia – Kostiumowy Bal Karnawałowy zespołu „Nadzieja”

4 lutego – wykład UTW (Jarosław Józwik: „Co to jest nordic walking i jak służy naszemu zdrowiu i kondycji”)

6 lutego – recital Szymona Zychowicza z Piwnicy Pod Baranami i koncert zespołu „Nic Wielkiego”

7 lutego – koncert karnawałowy uczniów Studia Wokalnego „FEVER”

12 lutego – koncert „Pieśni Fryderyka Chopina” z okazji Roku Chopinowskiego w wykonaniu sopranistki Elżbiety Kupiec z Krakowa (z akompaniamentem Moniki Płachty)

13 lutego – spektakl multimedialny ”Malowane słowem i obiektywem” w wykonaniu Urszuli Gronowskiej i Jacka Zaima, otwarcie wystawy fotografii Jacka Zaima „Ostatni taki zecer”

15 lutego – feryjny turniej halowej piłki nożnej dla uczniów szkoły podstawowej „O Puchar Zimy” w hali Zespołu Szkół z udziałem 6 drużyn

16 lutego – XI Kusakowe Spotkania Zespołów Ludowych z udziałem 11 zespołów z 3 powiatów

18 lutego – wykład UTW (Marek Łasisz: „Zagadnienia obecności Wikingów w Ameryce Płn.”)

22 – 26 lutego - „FERIE Z FILMEM” dla dzieci (pokaz 5 filmów animowanych)

4 marca – wykład UTW (Zbigniew Smółko: „Axis Mundi. Spotkania z Podlasiem”)

6 marca – turniej halowej piłki nożnej dla gimnazjalistów O Puchar Dyrektora Domu Kultury w hali Zespołu Szkół z udziałem 5 drużyn

8 marca – spotkanie autorskie poety Eugeniusza Kasjanowicza z udziałem Tomasza Hapunowicza (wspólnie z MGBP, w bibliotece)

13 marca – WIECZÓR KABARETOWY z udziałem Olka Grotowskiego i Małgosi Zwierzchowskiej oraz kabaretu „Żak i Szpak”, otwarcie wystawy rysunku satyrycznego „Komórka”

18 marca – wykład UTW (Stanisław Mazgaj: „Męka Pańska w polskiej literaturze różnych epok”)

21 marca – udział zespołów ludowych z Górki i Talczyna w VIII Powiatowym Koncercie Pieśni Wielkopostnej w Jeziorzanach

26 marca – spotkanie autorskie pisarza Stefana Dardy (wspólnie z MGBP, w bibliotece)

28 marca – udział zespołów ludowych z Górki i Talczyna w XII Spotkaniach z Pieśnią i Tradycją Wielkopostną  w Woli Osowińskiej (zespół z Talczyna zdobył II nagrodę w konkursie na najpiękniejszą tradycyjną palmę podlaską i III nagrodę w konkursie na tradycyjną potrawę wielkopostną i wielkanocną)

28 marca – koncert z okazji przypadającej w Wielki Piątek (2 IV) V rocznicy śmierci Jana Pawła II w kościele parafialnym – zespół „Nadzieja”

15 kwietnia – wykład UTW (Piotr Bielecki: „Wzmocnienie odporności w okresie wiosennym”)

20 kwietnia – udział zespołu ludowego z Talczyna w eliminacjach powiatowych Wojewódzkiego Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Ostrowie Lubelskim

20 kwietnia – koncert dyplomantów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Lublinie z klasy skrzypiec prof. Agnieszki Garbacz – Rafała Pomorskiego i Jacka Świcy (z akompaniamentem prof. Ewy Strawy)

21 kwietnia – powiatowe eliminacje konkursu recytatorskiego dla gimnazjalistów z udziałem 19 recytatorów z powiatu lubartowskiego

23 kwietnia – wernisaż fotografii Maxa Skrzeczkowskiego, koncert Grzegorza Fijałkowskiego

29 kwietnia – wykład UTW (Bogdan Wetoszka: „Pradzieje ziem środkowo-wschodniej Polski”)

29 kwietnia – inauguracja zajęć nordic walking dla członków UTW

1 – 3 maja – MAJOWY WEEKEND Z HISTORIĄ (apel pamięci przy grobie Berka Joselewicza, inscenizacja jego ostatniej potyczki, pokaz kawaleryjski w wykonaniu GRH 8PPLeg., złożenie kwiatów przy pomniku Tadeusza Kościuszki)

6 maja - miejsko-gminne eliminacje Małego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół podstawowych z udziałem 37 recytatorów z miasta i gminy Kock

13 maja – wykład UTW (Tomasz Futera, Marek Futera: „Funkcjonowanie samorządu Kocka”)

16 maja – święto pułkowe GRH 8PPLeg.

25 maja – uroczyste podsumowanie I edycji Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Lubelszczyzna pełna Tajemnic”

27 maja – obchody XX-lecia odrodzonego samorządu Kocka, uroczysta sesja RM, koncert Zbigniewa Czuryło i Macieja Szuksztula   

29 maja - otwarcie wystawy malarstwa Beaty Mironiuk, promocja tomu poezji Elizy Krawczuk

30 maja – udział zespołu z Talczyna w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych

7 czerwca – II Olimpiada Przedszkolaków

10 czerwca – jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego, koncert okolicznościowy

26-27 czerwca – „Dzień Kultury Ukraińskiej” (wydanie i promocja książki z wierszami poety z Użgorodu Wasyla Kuzana, otwarcie wystawy malarstwa malarza-amatora z Zagatii Wasyla Pinzenika, koncert zespołu „CHWYLA”);  festyn „DNI KOCKA” z udziałem m.in. Zespołu „BAYER FULL”;

1 lipca – 31 sierpnia – akcja „SPORTOWE LATO 2010” (imprezy rekreacyjno-sportowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych): 9 lipca – I turniej piłki nożnej, 13 lipca – I turniej streetballa, 22 lipca – II turniej piłki nożnej, 9 sierpnia – II turniej streetballa, 19 sierpnia – III turniej piłki nożnej, 20 sierpnia – I turniej siatkówki plażowej, 26 sierpnia – IV turniej piłki nożnej, 27 sierpnia – III turniej streetballa, 27 sierpnia – II turniej siatkówki plażowej, 31 sierpnia – III turniej siatkówki plażowej;

15 – 22 lipca – wyjazdowe warsztaty muzyczne zespołu „Nadzieja” w Markowicach k. Inowrocławia

25 lipca – udział zespołu z Talczyna w przeglądzie grup teatralnych w Sitnie

25-31 sierpnia - Festiwal Filmowy „Żydowskie Motywy”

26 sierpnia – udział zespołu z Talczyna w VIII Koncercie Pieśni Maryjnej w Ostrówku

27 sierpnia – Dzień Kultury Żydowskiej – koncert zespołu „KlezmaInspiration” i wystawa fotografii Grzegorza Pietraszka „Zostały tylko macewy”

29 sierpnia – I Koncert Muzyki Chrześcijańskiej „Chwalmy Pana”

1 września – Apel Pamięci w 71. rocznicę wybuchu II wojny światowej

5 września – dożynki gminno-parafialne z występami zespołów ludowych z Talczyna, Górki i Tchórzewa oraz koncertami zespołów Yes Kiez Sirumem i Molas Band (impreza towarzysząca: IV etap Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego po Ziemi Lubartowskiej), konkurs wieńców dożynkowych, dyskoteka

8 września – udział zespołu z Talczyna w dożynkach diecezjalnych w Woli Gułowskiej

12 września – udział zespołu z Górki i delegacji z Kocka w powiatowych dożynkach w Uścimowie

15 września – konferencja prasowa ws. emisji kolekcjonerskiego bonu miejskiego

18 września – wycieczka słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku do Przegalin, Studzianki, Kostomłotów, Kodnia i Jabłecznej

19 września – koncert zespołu „Nadzieja” w Lubartowie

24 września – wernisaż fotografii Damiana Miki, prezentacja kolekcji starych projektorów filmowych

25 września – mecz oldboyów POLESIE KOCK – ORLĘTA RADZYŃ, spotkanie okolicznościowe

26 września – uroczyste obchody 68. rocznicy mordu w Talczynie z udziałem zespołu ludowego z Talczyna i członków zespołu „Nadzieja”

2 października – obchody 71. rocznicy Bitwy pod Kockiem (w ramach obchodów odbył się m.in. VI Festiwal Pieśni Patriotycznej z występem Towarzystwa Teatralnego POD GÓRKĘ) i Apel Pamięci

17 października – udział zespołu ludowego z Talczyna w przeglądzie w Ostrowie Lubelskim

21 października – inauguracja II roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kocku (wykład inauguracyjny: Zbigniew Czuryło „Życie i muzyka Fryderyka Chopina”; utwory Chopina grał Tomasz Wojtaś)

4 listopada – wykład UTW (Kamil Zydlewski: „Kock – miasto bitew”)

11 listopada – koncert Piotra Selima w kościele parafialnym z okazji Święta Niepodległości

12 listopada – otwarcie wystawy malarstwa Lecha Pawlaka, recital Mateusza Obroślaka

18 listopada – wykład UTW (Maciej Król: „Tradycyjna medycyna chińska”)

26 listopada – otwarcie wystawy ceramiki Arkadiusza Szweda i koncert zespołu Seaside Jazz Band

2 grudnia – wykład UTW (Piotr Bielecki: „Wzmocnienie odporności w okresie zimowym”)

9 grudnia – otwarcie wystawy prac plastycznych uczniów klas III gimnazjum Zespołu Szkół w Kocku pt. „Białe, czarne, kolorowe – inspiracje sztuką współczesną”, występ uczniów

11 grudnia – I kolejka Zimowej Halowej Ligi Piłki Nożnej w hali Zespołu Szkół

16 grudnia – wykład UTW (Lech Pawlak: „Twarze Indii”)

17 grudnia -  opłatek wojskowy GRH 8PPLeg.

18 grudnia – II kolejka Zimowej Halowej Ligi Piłki Nożnej w hali Zespołu Szkół

29 grudnia – Misterium Bożonarodzeniowe w kościele parafialnym w wykonaniu zespołu NADZIEJA, wokalistów i instrumentalistów uczelni muzycznych z Gdańska, Krakowa i Lublina oraz dzieci przedszkolnych i młodzieży szkolnej z Kocka

 

W czasie roku szkolnego 2009/2010 i 2010/2011 w Domu Kultury działały następujące grupy instruktorskie: zespół „Nadzieja”, nauka gry na instrumentach klawiszowych, nauka gry na gitarze, studio wokalne „FEVER” (tylko 2009/2010), zajęcia plastyczne, zajęcia nordic walking dla seniorów; ponadto odpłatne zajęcia taneczne dla przedszkolaków (tylko 2009/2010), uczniów i starszych oraz zajęcia aerobic/pilates dla dorosłych.

Dom Kultury koordynował część kulturalną projektu w ramach Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina (partnerstwo kulturalne z miastem Użgorod i gminą Zagatia). Dyrektor Domu Kultury wraz z kilkoma szefami instytucji kultury województwa lubelskiego w dniach 15-17 czerwca brał udział w wizycie konsultacyjnej w Ośrodku „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach. Spotkanie z konsultantami projektu „Lublin – Europejska Stolica Kultury 2016” Rose Fenton, Draganem Klaicem i Krzysztofem Czyżewskim spowodowało, że Kock został ujęty w aplikacji kandydackiej Lublina jako ważny ośrodek kulturalny w województwie.

Dom Kultury opiekował się Wojskową Izbą Pamięci, której ekspozycja została pod koniec 2009 roku odnowiona we współpracy z Grupą Rekonstrukcji Historycznej 8PPLeg.

Dom Kultury wykupił certyfikat licencyjny, który na mocy Ustawy o Prawie Autorskim umożliwia publiczne pokazy z legalnych nośników video/DVD. Certyfikat obowiązuje przez rok i umożliwia wyświetlanie filmów dla dzieci i dorosłych, np. z rzutnika multimedialnego na dużym ekranie z nagłośnieniem (mini-kino).

Licznik odwiedzin: 87459