Program festiwalu "ŚLADAMI SINGERA" 2021

Zapraszamy 18 i 19 lipca. Szczegóły poniżej.

DZIEŃ I (18 LIPCA - niedziela)

17.oo - 20.oo Plenerowa instalacja artystyczna "Singer contra Singer", połączona z promocją Gazety Festiwalowej "Sztukmistrz Kocki".

Elementem instalacji jest projekcja filmu dokumentalnego pt. "Warszawa - pejzaż z Singerem" (scenariusz i reżyseria: Adam Kinaszewski i Henryka Dobosz) opowiadający poprzez postać pisarza losy Żydów na ziemiach polskich. Produkcja z archiwum TVP.

MIEJSCE: Plac Anny Jabłonowskiej

20.oo - 21.oo Spektakl literacko-muzyczny "Opowieści z Nocy".  Relacje świadków Zagłady zestawione z wierszem poety Jakova Glatsztejna "Lublinie, moje święte żydowskie miasto" prezentowane z wykonywaną na żywo oryginalną muzyką. Po spektaklu spotkanie i rozmowa z jego wykonawcami.

Występują: Witold Dąbrowski, Robert Brzozowski (kontrabas), Marian Pędzisz (altówka). Reżyseria: Tomasz Pietrasiewicz

MIEJSCE: Dom Kultury, ul. Apteczna 4

 

DZIEŃ II (19 LIPCA - poniedziałek)

godz.11.oo Projekcja telewizyjnej adaptacji spektaklu teatralnego "Opowiadania dla dzieci"

Spektakl w reż. Piotra Cieplaka zrealizowano w Teatrze Narodowym w Warszawie. Osiem opowiadań, które przenoszą nas z Nowego Jorku w czas biblijny, a potem do mitycznego Chełma i tworzą świat, w którym możliwe są zabawa, czułość i cud. Produkcja z archiwum TVP.

MIEJSCE: Dom Kultury, ul. Apteczna 4

godz. 20. oo „Przyjaciele Sztukmistrza” - spektakl plenerowy w wykonaniu artystów Fundacji Sztukmistrze (żonglerka, akrobatyka, akrobatyka powietrzna, teatr fizyczny, fire show)

Spektakl cyrkowo-teatralny inspirowany prozą Singera,  przygotowany specjalnie na tegoroczną edycję festiwalu. Zagrany pół żartem pół serio, tak jak zwykł pisać Noblista. Reżyseria: Arkadiusz Ziętek i Zespół.

MIEJSCE: Plac Anny Jabłonowskiej

 

W przypadku niepogody program będzie realizowany w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Marcina Stępnia

 

Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY


Licznik odwiedzin: 180803