Koniec roku akademickiego UTW i...start zajęć letnich

32 dyplomy zaliczenia roku akademickiego 2016/2017 Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Domu Kultury w Kocku odebrali z rąk burmistrza Tomasza Futery nasi studenci seniorzy.

Uroczystości towarzyszyła wystawa prac plastycznych słuchaczek UTW Marii Fajt, Teresy Wawerek, Krystyny Stępniak, Justyny Mitury i Anastazji Oleszczak, które przez cały rok pracowały na zajęciach plastycznych pod okiem instruktor Marii Myrosznyczenko. Na uroczystości gościli przedstawiciele lubartowskiego stowarzyszenia "SĄSIEDZI", które w miesiącach letnich będzie prowadzić cotygodniowe różnotematyczne zajęcia dla seniorów.

Tak wyglądał w skrócie miniony rok akademicki:

20 października 2016 r. - inauguracja roku akademickiego 2016/2017 Uniwersytetu Trzeciego Wieku, wykład inauguracyjny: Damian Sitkiewicz "Kock 1939-1944"

3 listopada – wykład: Jakub Hapka ”Cervantes i Szekspir – życie i twórczość w 400-lecie śmierci”

8 listopada – wyjazd słuchaczy UTW do Lublina na film „Wołyń”

10 listopada - przedstawienie z okazji Święta Niepodległości dla słuchaczy UTW i podopiecznych WTZ w wykonaniu przedszkolaków

18 listopada – wykład: Jagoda i Andrzej Zając "Spotkania w raju - Etiopia"

2 grudnia – wykład: Arkadiusz Strojek "Historia pieniądza i bankowości"

16 grudnia – wykład: Mieczysława Kulicka-Muszyńska i Bartosz Leśkiewicz "Wohyńskie wesele"

12 stycznia 2017 r. – wykład: Zbigniew Smółko "Rzeczpospolita wielu narodów"

27 stycznia – wykład: nadkom. Marek Bocian "Bezpieczeństwo ruchu drogowego"

10 lutego – wykład: Robert Majczyna "Odwrócony kredyt hipoteczny"

24 lutego – wykład: Tomasz Stephan "Australia - jej różne oblicza"

10 marca – wykład: Sylwia Dmowska "Kock w czasach lokacji"

24 marca – wykład: Mikołaj Lazor "Historia Lubartowa w sztuce sakralnej - zbiory Muzeum Parafialnego Sanktuarium Św. Anny"

7 kwietnia – wykład: Janina Kiewel „Rzym – wieczne miasto”

21 kwietnia – wykład: Kazimierz Szynkaruk „Perła Dalekiego Wschodu – Tajlandia”

11 maja – wykład: Tadeusz Pietras "Reformacja i kontrreformacja na Lubelszczyźnie"

23 maja - wycieczka słuchaczy UTW do Lubartowa (zwiedzanie Muzeum Parafialnego i Muzeum Ziemi Lubartowskiej)

25 maja – wykład: Jacek Pożarowszczyk "Kleeberg. Generał bez skazy"

1 czerwca – wykład: Izabela Kossak "Dlaczego warto czytać etykiety"

5-6 czerwca – wycieczka w Góry Świętokrzyskie (z UTW Radzyń Podlaski)

8 czerwca - uroczyste zakończenie roku akademickiego UTW, otwarcie wystawy plastycznej słuchaczy UTW

Ponadto: język angielski w każdy czwartek, zajęcia plastyczne w każdą środę, aerobic w każdy poniedziałek.