19 maja po raz pierwszy w Kocku NOC MUZEÓW

Dom Kultury i Szkoła Podstawowa w Kocku zapraszają na PATRIOTYCZNĄ NOC MUZEÓW w sobotę 19 maja 2018 r.
Impreza zacznie się o 17.00 przy Muzeum Historii Kocka (ul. Marcina Stępnia). Tam rozpocznie się przemarsz po kockich miejscach historii i pamięci (m.in. cmentarz wojskowy, pałac Jabłonowskich, rabinówka, kockie pomniki) połączony z krótkimi wykładami historycznymi. W programie także posadzenie DĘBU NIEPODLEGŁOŚCI na terenach przy pomniku Kleeberga jako pamiątki 100-lecia jej odzyskania przez Polskę oraz ognisko z udziałem harcerzy i żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.
Tego dnia można będzie bezpłatnie zwiedzać Muzeum Historii Kocka w godz. 11.00 - 22.00 oraz Muzeum Parafialne w godz. 18.00-21.00.