Można kupić książkę "ETAPY NIEPODLEGŁOŚCI 1917-1921"

19.01.2021

W Domu Kultury przy ul. Aptecznej i w Muzeum Historii Kocka przy ul. Stępnia jest do kupienia ciekawa pozycja dla miłośników historii. Jest to zbiór dokumentów z zasobu Archiwum Państwowego w Lublinie Oddział w Radzyniu Podlaskim (także dotyczących Kocka) z okresu walki o niepodległość i kształtowania się polskiej państwowości. Cena 20 zł.


czytaj dalej...

Publikacje dla słuchaczy UTW (i innych zainteresowanych)

16.12.2020

Federacja Stowarzyszeń UTW poleca elektroniczną wersję najnowszego Ogólnopolskiego Biuletynu Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Załączamy również materiał ekspercki z debaty nt. seniorów "Jak wyjść z pandemii" oraz newsletter Federacji. Zapraszamy do lektury - w załącznikach poniżej.


czytaj dalej...

Materiały z konferencji o księżnej Jabłonowskiej

10.12.2020

Instytut Historii Nauki im. Ludwika i Aleksandra Birkenmajerów PAN Societas Scientiarum Klukoviana et Jablonovianae Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu zapraszają do zapoznania się z materiałami międzynarodowej konferencji naukowej „Innowacje w rolnictwie - tradycje i współczesność. Pamięci księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej”, która odbyła się się on-line w dniach 18-19 września 2020. https://jablonowska-konferencja.pl/
Poniżej link do materiałów wideo.
 

czytaj dalej...

Dzień Tańca Ludowego na rynku w Kocku

07.10.2020

7 października obchodzony jest Dzień Tańca Ludowego. Jest to dosyć młode święto, bo obchodzone zaledwie od kilku lat. Jego główną ideą jest ukazywanie polskiej kultury w niekonwencjonalny sposób oraz promocja jej w mediach i portalach społecznościowych. My dołączamy do tych obchodów po raz pierwszy. I z tego powodu zapraszamy Was dziś na RYNEK o 15.15!

DZIECIĘCY ZESPÓŁ LUDOWY DOMU KULTURY


czytaj dalej...

Licznik odwiedzin: 177775